LOADING

Type to search

Franciszkanie na Adwent 2017

zafor hasan 8 grudnia 2017
Share

W adwentowym oczekiwaniu na Słowo, które stanie się Ciałem, pomóc mogą w tym roku propozycje, które przygotowali bracia z redakcji FranciszkanieTV.

Na szczególną uwagę zasługują rekolekcje internetowe pt. „Się źle modlicie”, które prowadzi o. Leszek Łuczkanin. Rozważania o modlitwie w formie „scenki rodzajowej” i zwięzłej katechezy ukazywać się będą w poniedziałki, środy, piątki i niedziele aż do 24 grudnia włącznie.

Nowością od tegorocznego Adwentu są umieszczane codzienne na portalu soundcloud franciszkańskie kazania, których dotychczas można było słuchać jedynie przy okazji świąt czy uroczystości.

W każde zaś sobotnie popołudnie o godz. 17.45 obejrzeć można kilkuminutowe rozważanie niedzielnej Liturgii Słowa w TVP2 w programie „Słowo na niedzielę”, które od 25 listopada przygotowuje właśnie redakcja FranciszkanieTV. Cykl rozważań dostępny jest też online na platformie vod.tvp.pl.

Niezmiennie przez siedem dni w tygodniu ukazują się 3zdania, czyli krótkie rozważania Słowa Bożego na każdy dzień. Stałą pozycją jest także cykl daję Słowo z rozważaniem niedzielnej Liturgii Słowa w postaci filmowej.

Szczegółowe namiary na wszystkie propozycje:

– daję Słowo (każda niedziela, publikowane w soboty) – film. Gdzie: wwwfbyt

– 3zdania (codziennie rano) – tekst. Gdzie: wwwfb

– rekolekcje internetowe „Się źle modlicie” (niedziele, poniedziałki, środy, piątki Adwentu) – film. Gdzie: wwwfbyt

– franciszkańskie kazania (codziennie od Adwentu) – audio. Gdzie: www

– Słowo na niedzielę – film TVP2, soboty  17:45, niedziele 6:10 (powtórka) – wwwfb

Tags:
Poprzedni artykuł
Następny artykuł

Leave a Reply