LOADING

Type to search

Tags:

Filmy z akcentem religijnym, na których płaczę jak bóbr

zafor hasan 13 marca 2015
Share

Są piosenki,filmy,zapachy,które mimo upływu czasu wkradają się w moją duszę.Wracają jak bumerang po latach.Później jak twarz nieznajomego, kogo znałam chyba wcześniej  powodują uśmiech.

large_NOAHPOSTER

Noe-wybrany przez Boga

Wiem,wiem…bajka bajka-jakby to powiedział mój tata.Z Biblii też pamiętam to nie co inaczej ale nie szłam do kina na film dokumentalny.Szłam dla głosu Russella,ryczałam jak bóbr jak śpiewał to pieśń tej dziewczynie.Szłam dla barwnych scen potopu.Poraziło mnie jak Noe siedział już w Arce a było słychać głosy topiących się ludzi.Zastanawiałam się jak wykarmia się taką ilość zwierząt i że nie zjadły  się na wzajem?Gdybym miała opisać potop chyba własnie by tak wyglądał.Woda  z wnętrza ziemi i mega ulewa.Jakbym miała sobie wyobrazić jak wygląda Bóg i jaki ma głos to tak jak A.Hopkins :) Ale świrek ze mnie. Na końcu stwierdziłam,że mój mąż ma wiele cech z głównych bohaterem.Tym optymistycznym akcentem wróciłam do domku.

Następnie była Ziemia Maryi...

pobrane (3)

Tego dnia pierwsze rzędy obsiadali Księża w dresach :).No-też ludzie.Pierwsze 2 min filmu naprawdę mnie wystraszyły.Myślałam co za „badziewie” a ja znowu wyciągnęłam męża…dzieci do dziadków,pies siusiu….zakupy do lodówki a tu taki gniot.Ale…..Po 3 minutach wkręciłam sie na maksa..Film ma świetne pozytywne przesłanie.Matka Boża jakby cały czas w naszym imieniu zwraca uwagę”nie mają wina”. Zdanie ,które mi utkwiło-„różaniec jest batem na szatana.”.Miriam stała mi się jakoś bliższa.Relacje ludzi „po przejściach” budziły kontrowersje.Scena jak Bóg ulepił Adama z gliny ale w postaci dziecka powaliła mnie.Nie chce wam opowiadać o czym jest ten film,musicie sami obejrzeć,mi  został w głowie do analizy.Mąż po seansie zapytał -„to jak mała jedziemy do Medziugorie?”

Zapytałam zaprzyjaźnionego Księdza co mam czytać i  oglądać  by nie robić sobie bałaganu w głowie.Polecił mi film,a właściwie bajkę.Opowiadał,że jak puścił ją w Kościele to dzieci podchodziły do spowiedzi.

Mówił, że to katolicka torpeda.„Największy z cudów”.pobrane (4) Po tym filmie zrozumiałam czemu nie wolno spać w Kościele.Jak byłam małym dzieckiem rodzice jakby na”sile”wysyłali do Kościoła.Jako nastolatka chodziłam z koleżankami po mieście zamiast na Msze Św. Powtarzałam-przecież  będzie to samo co zawsze.Dzisiaj słyszę to od młodzieży.Od obejrzenia tego filmu wszystko się zmieniło.Bardziej doceniam postać Anioła Stróża.W końcu słucham.Nie tylko słyszę ale słucham.Teraz chodzę na Mszę z chęcią i namawiam innych.Do nie których rzeczy trzeba dojrzeć.Końcówka filmu kojarzy się z moją babcią…Od roku patrze jak niesie swój krzyż będąc w agonii.Jestem tylko Szymonem,nie chce ale pomagam.Chociaż kawałek i przez chwile gdy przyjadę.

Pewnego dnia dostałam e-maila od koleżanki  z fragm.filmu:”dlaczego dobrym ludziom zdarzają się złe rzeczy a złym nie”.Hym…..ogarniam…..właściwie z jakiego to filmu?Doszperałam się-„Bóg nie umarł”

pobrane (5)Profesor Radisson  jest ateistą i każe uczniom napisać na kartce tekst-„Boga nie ma.”Ale było moje zdziwienie gdy prawie wszyscy to napisali.Oprócz….Josha (uczeń) ,który sprzeciwia się poglądom profesora filozofii. Aby zaliczyć kurs musi udowodnić, że Bóg istnieje. .Nie zła jazda.Dużo argumentów i zwrotów akcji.Scena gdzie ludzie na koncercie wysyłają sms do znajomych z treścią „Bóg nie umarł” ….tak….tak…poryczałam się jak bóbr.

Tags:
Poprzedni artykuł
Następny artykuł

You Might also Like

1 Komentarzy

  1. hack instagram 6 czerwca 2021

    654738 840539Admiring the time and effort you put into your web site and in depth information you offer. Its good to come across a weblog every once in a whilst that isnt exactly the same out of date rehashed material. Excellent read! Ive saved your internet site and Im including your RSS feeds to my Google account. 851338

    Odpowiedz

Leave a Reply