LOADING

Type to search

Dyspensa na młodość?

Magdalena Pawlica 24 lipca 2014
Share

origin_26555838Mówili, że młodość jest jedna i że wszystkiego w życiu trzeba spróbować? Teraz klęczysz nad porcelanowym „przyjacielem” i oddajesz mu wszystkie wspomnienia wczorajszego wieczoru? Uświadamiasz sobie, że to nie jest pokuta tylko coś co sam chciałeś, a na pokutę przyjdzie czas? A jaka będzie ta pokuta jeśli tak przeżyję całą młodość?

Zdecydowana większość otaczających nas ludzi potrafi się bawić tylko w obecności alkoholu. Pojęcia nie mam dlaczego. Człowiek coraz mniej kontaktuje, ma spowolnione ruchy i średnio pachnie. Lekko podtruty ale może po „setce” niektórym łatwiej się tańczy albo rozmawia z płcią przeciwną. W każdym razie prawo zostaje złamane. Nie koniecznie ziemskie, bo nikt dorosłemu człowiekowi nie zabroni napić się alkoholu ale sprawa z boskim prawem ma się już nieco inaczej.

Zakładając, że dany imprezowicz jest pełnoletni i wg. prawa obowiązującego w naszym kraju całkiem legalnie spożywa alkohol. Niestety spożycie go zwykle nie kończy się na jednym czy dwóch łykach ale wtedy kiedy organizm daje dosłowne znaki, że pora przestać albo po prostu odmawia dalszego przyjęcia trucizny. Gdy odniesiemy się do Pisma Świętego wyraźnie tam przeczytamy „nie upijajcie się winem” (Ef 5, 18) i wcale nie chodzi tu tylko o jeden konkretny trunek. Z nieletnim sprawa jest jeszcze prostsza, bo ten sięgając po alkohol łamie prawo obowiązujące w kraju, a łamanie prawa samo w sobie jest grzechem.

I teraz jedno bardzo ważne pytanie – po co?! Po co się truć? Po co łamać prawo? Po co się otępiać? Przecież można inaczej. Wystarczy chcieć i nie iść na łatwiznę. Bo po co wymyślić ciekawą rozrywkę jak wszyscy się możemy schlać i wtedy dopiero będzie nam wesoło. Po co dokładać sobie kolejny grzech, jeśli i tak za niego będziemy musieli odpokutować? Na młodość nie będzie dyspensy. A jeśli ten grzech zaważy na wszystkim…

„Biada tym, którzy wstają wczesnym rankiem, aby szukać odurzającego napoju, którzy przesiadują do późna w wieczornym mroku, tak iż wino ich rozpala!” (Iz 5, 11)

———————————————————————————————————————–
Po więcej tekstów zapraszam na blog www.naopoce.blog.deon.pl :)

Tags:
Następny artykuł

You Might also Like

Leave a Reply

Related Stories