LOADING

Type to search

„Dotknij Miłosierdzia” – album o peregrynacji Symboli ŚDM po diecezji włocławskiej

zafor hasan 13 kwietnia 2015
Share

„Dotknij Miłosierdzia” – album o peregrynacji Symboli ŚDM po diecezji włocławskiej

Dotknij Miłosierdzia

Można go spotkać w zatłoczonym mieście. Gdzieś przy polnej drodze. A nawet i w sercu, co tak mocno kocha … krzyż! Symbol miłosierdzia. Symbol zwycięstwa. Symbol, który budzi nadzieje, a zarazem kłuje, bo wielu nie posiada już w dzisiejszym świecie czasu ani najmniejszych chęci żeby się zatrzymać i zastanowić nad tym cudem miłości.

„Dotknij Miłosierdzia” – to tytuł albumu o peregrynacji Symboli ŚDM po diecezji włocławskiej. Nazwa nie jest zbiegiem przypadku, ponieważ słowa „dotknij Miłosierdzia” wybrane zostały na hasło peregrynacji Symboli ŚDM po Polsce przed czekającym nas spotkaniem młodych w Krakowie w 2016 roku. „Mieliśmy szczęście już przeżyć przedsmak czekającego nas wydarzenia! – napisał w swoim słowie ks. bp Wiesław Mering – Z woli bowiem św. papieża Jana Pawła II, ziemię, na której zgromadzi się młodzież świata – uświęca wcześniej Krzyż Światowych Dni Młodzieży”.

Redaktorem, a zarazem inicjatorem powstawania albumu jest ks. Artur Niemira, diecezjalny koordynator ŚDM w diecezji włocławskiej, który powiedział: „Jej wartością są nie tylko opisy wydarzenia czy zdjęcia, ale przede wszystkim świadectwa ludzi młodych, którzy dzielą się tym, co przeżyli dotykając krzyża, dotykając miłosierdzia. Książka będzie nie tylko pamiątką tamtych wydarzeń, ale także, jak ufam, pomoże w przygotowaniu się do ŚDM Kraków 2016, do przyjęcia młodzieży w diecezji w ramach ‘dni w diecezji’ poprzedzających wydarzenia w Krakowie, jak również stanie się cegiełką w programie ‘Bilet dla Brata’, który pomoże sfinansować przyjazd do Polski na Światowe Dni Młodzieży ludzi młodych z krajów na wschód od Polski”

Następny artykuł

1 Komentarzy

  1. קמגרה ישראל 6 czerwca 2021

    938902 702561Some genuinely good and utilitarian info on this internet site, as effectively I believe the style has got fantastic functions. 414729

    Odpowiedz

Leave a Reply