LOADING

Type to search

Do Maryi w intencji Synodu!

Magdalena Pawlica 16 listopada 2018
Share

Ponad 1000 osób młodych z Diecezji Radomskiej zgromadziło się 19 października u stóp Matki Boskiej Częstochowskiej by modlić się w intencji Synodu Biskupów, który trwa w Rzymie. Młodzi uczestniczyli w Apelu Jasnogórskim w Kaplicy Cudownego Obrazu, a następnie adorowali Pana Jezusa. Zwieńczeniem była Msza Święta o północy, której przewodniczył bp Henryk Tomasik.

Z młodymi na Jasną Górę przyjechało ponad 30 kapłanów. Wśród nich był ksiądz Michał Podsiadły, który tłumaczy cel wyjazdu – Pojechaliśmy tam w ramach Duszpasterstwa Młodzieży naszej diecezji. Głównym celem było duchowe włączenie się w trwający Synod. Nam, duszpasterzom chodzi o to, żeby jak największa grupa młodych ludzi poczuła, że to co ma miejsce w Rzymie jest dla nich i o nich, że Kościół chce ich słuchać i po prostu z młodym człowiekiem być. – Organizacja wyjazdu odbyła się przez zapisy w Centrach Młodzieży w Diecezji. – Z informacją udało się dotrzeć praktycznie do każdej parafii. Bardzo nam zależało, żeby parafia wysłała przynajmniej przedstawiciela, dlatego też wyjazd był dofinansowany przez nasze parafie – podkreśla ks. Podsiadły.

Synod skupia się na młodzieży – ich wierze i rozeznaniu powołania. Karolina Majchrzak, która wzięła udział w wyjeździe przedstawia powód dla którego pojechała na nocne czuwanie. – Wiem, że potrzeba modlitewnego wsparcia biskupom w Rzymie, dlatego postanowiłam pojawić się w Częstochowie. Na Synodzie rozmawiają o młodych, o nas, i niezwykłym doświadczeniem było zobaczyć tę wielką rzeszę młodych, którzy w piątkową noc chyba oszaleli, bo wybrali to, by uklęknąć przed Bogiem i najzwyczajniej z Nim pobyć. – Karolina intensywnie zastanawia się nad swoim powołaniem. Tego dnia szczególnie bliski był jej fragment z Powołania Izajasza:
 I usłyszałem głos Pana mówiącego:
«Kogo mam posłać? Kto by Nam poszedł?»
Odpowiedziałem: «Oto ja, poślij mnie!»
Mam w sobie wielką nadzieję, że wszyscy młodzi zastanawiający się nad swoim powołaniem, może i ja, odpowiedzą Panu, bez lęku, za Prorokiem „Oto ja, poślij mnie!”, i pójdą niezależnie, gdzie ich pośle – mówi Karolina.

Młodzieży towarzyszyło także 9. diakonów z Wyższego Seminarium Duchownego w Radomiu. – To ważne działać razem w jakimś celu, razem możemy więcej, razem jesteśmy silniejsi i kiedy jesteśmy razem widzimy, że inni również wyznają takie zasady i wartości jak my. To umacnia człowieka, sprawia, że widać sens naszych działań, naszej modlitwy. Pan Jezus powiedział „…gdzie są dwaj albo trzej zebrani w imię moje, tam jestem pośród nich”– wyjaśnia dk. Patryk Golczyński, podkreślając jak ważna jest jedność.  – Wspólnota daje nam wtedy pewność, że pośród nas jest sam Bóg. Bycie razem uczy miłości do innych, sprawia, że licząc się z innym człowiekiem pozbywam się egoizmu. W każdym z nas jest Chrystus i to właśnie w ten sposób okazuję Mu miłość, że kocham bardzo konkretnie tę osobę, która jest mi dana na ten czas w tym miejscu – dodaje. Na zakończenie modlitw za Synod Biskupów w Diecezji Radomskiej w dniach 26-27 października odbyły się Apele Młodych w poszczególnych dekanatach.

Tags:
Poprzedni artykuł
Następny artykuł

Leave a Reply