LOADING

Type to search

Czy jestem uzależniony?

zafor hasan 20 maja 2016
Share

Bardzo często kiedy mówimy o uzależnieniu, kojarzy się ono nam z czymś złym. Alkoholizm, narkotyki, hazard, różnego rodzaju przyjemności. Dziś chciałbym Was zachęcić do tego, abyśmy przyjrzeli się jednemu uzależnieniu, które jest pozytywne.

Poker player going "all in" pushing his chips forward

Kiedy czytamy 1 List do Koryntian, zauważamy w nim trudną sytuację, z jaką zmagał się zbór.  Wielu komentatorów pisze o tym, że jest to jeden z najtrudniejszych listów, które musiał napisać Paweł.  Kościół w Koryncie znajdował się w opłakanym stanie, który był skutkiem  zepsucia. Ale na końcu tego listu Paweł wspomina  Stefana, Fortunata i Achaika. Cóż takiego charakteryzowało te osoby, że Paweł postanowił na końcu swojego listu o nich wspomnieć ?

Otóż cechą charakterystyczną tych trzech osób było uzależnienie!

Uzależnienie  od służby .

1Kor.16,15

„A proszę was, bracia: wiecie, że domownicy Stefana byli pierwszymi wyznawcami w Achai i że poświęcili się służbie dla świętych;

1Kor.16, 17-18

„A cieszę się z przybycia Stefana i Fortunata, i Achaika, bo oni pod waszą nieobecność was zastąpili;  podnieśli bowiem na duchu mnie i was. Szanujcie więc takich mężów.”

Stefan, Fortunata i Achaika to ludzie oddani służbie, dlatego byli godni wspomnienia, ale również zostali wskazani, jako przykład życia chrześcijańskiego.

Uzależnienie kontroluje myślenie, działanie, czas itp. Dziś dla wielu chrześcijan, oddanie służbie  ogranicza się do przyznania jej odpowiedniego miejsca,  ale na pewno nie pozwala się uzależnić od niej. Myślimy o służbie jako o czymś, co praktykujemy tylko jedną, góra dwie godziny w tygodniu.

Jeżeli mamy się uświęcać, powinniśmy gorliwie naśladować tych, którzy są uzależnieni w służbie dla Pana .

Czy my dziś, żyjący w XXI wieku jesteśmy uzależnienie od służby?

Tags:
Poprzedni artykuł
Następny artykuł

You Might also Like

Leave a Reply