LOADING

Type to search

Tags: ,

Bibleing, sposób na spotkanie ze Słowem

zafor hasan 27 lipca 2015
Share
Czytanie Pisma Świętego w najruchliwszych częściach miasta, to idea Bible-ingu, akcji która w ubiegłym roku zrodziła się wśród studentów. Najważniejszym celem jest tu pokazanie ludziom, wartości rozważania Pisma Świętego, a także zachęca do odważnego wyznawania swojej wiary.

Łódź, trzecie pod względem wielkości miasto Polski. Przy największym w naszym kraju centrum handlowo – usługowym gromadzi się kilku studentów, aby rozważać Pismo Święte. Podchodzę, mówię że chciałabym się dołączyć. O akcji dowiedziałam się na facebookowym profilu i od razu postanowiłam wziąć udział w spotkaniu. Trochę z ciekawości. Jednak głównie dlatego, że sama popieram inicjatywę, zachęcającą do lektury Biblii.

A skąd w ogóle pomysł na bible–ing? Idea pojawiła się w Warszawie. Tam po raz pierwszy studenci zorganizowali akcję. „Chcieliśmy pokazać katolikom, że warto czytać Biblię” – mówi Sebastian, organizator łódzkiego bible-ingu. I tak od ponad roku regularnie spotykają się w różnych przestrzeniach Łodzi. Skupiają się w jednym miejscu, tworzą okrąg, modlą się, a następnie siadają i czytają Pismo Święte. Przez 15 minut medytują wybrany fragment Ewangelii. Po rozważaniu następuje, krótkie dzielenie się owocami modlitwy oraz całym doświadczeniem tego czasu. W taki sposób wśród zgiełku ulicy, zabieganych tłumów i hałasu, zatrzymują się na chwilę, by móc wsłuchać się w Słowo Boże. Bible–ing to również możliwość tworzenia wspólnoty, w której modlitwa zajmuje centralne miejsce. Dzięki temu można nawiązać relację zarówno z Jezusem, jak i z drugim człowiekiem.

Niewątpliwym plusem jest to, że w akcję może włączyć się każdy, kto w ciągłym napięciu i pośpiechu pragnie zatrzymać się na chwilę modlitwy. Dzięki temu w natłoku obowiązków można spotkać się ze Słowem, które stanie się dla człowieka wzmocnieniem. Dlatego, jak twierdzą studenci: „Postanowiliśmy wyruszyć w podróż ze Słowem w każdym miejscu Łodzi”. Widok ludzi stojących na ulicy z Pismem Świętym w dłoniach może skłonić do refleksji, szczególnie tych którzy nie znajdują czasu dla Boga. To także dobra okazja, aby w trwającym Roku Wiary dać świadectwo swojej wierze.

Tags:

Leave a Reply