LOADING

Type to search

„A przecież zostaliśmy stworzeni do życia w pełni i w radości”

zafor hasan 25 kwietnia 2018
Share

O „okienku płodności”, pasji dziennikarskiej i inspirowaniu do szukania Boga – z Joanną Zalewską, uczestniczką kursu „Akademia Dziennikarstwa” rozmawia Agata Marecka

 

Agata Marecka: Czym się zajmujesz zawodowo?

Joanna Zalewska: Od ponad 4 lat pracuję w Instytucie Naturalnego Planowania Rodziny w Warszawie. Mam dość szeroki zakres obowiązków. Prowadzę biuro, zajmuję się sprzedażą, zarządzam stroną internetową i Facebookiem Instytutu, organizuję szkolenia i kursy w zakresie naturalnego rozpoznawania płodności metodą profesora Rötzera.

AM:  Coraz częściej słyszymy o wzrastającej liczbie małżeństw, których starania o potomka pozostają bezowocne.  Opowiedz nam coś więcej o tej metodzie Rötzera .

JZ:  Metoda prof. Rötzera opiera się na obserwacji i notowaniu wskaźników płodności w czasie cyklu kobiety. Dzięki temu pary starające się o dziecko mogą wybrać najlepszy czas na poczęcie maleństwa (tzw. okienko płodności), co w znacznym stopniu zwiększa szanse na powodzenie. Natomiast pary, które chcą odłożyć poczęcie dziecka z pewnych względów, mogą wybrać okres niepłodności podczas cyklu. W ten sposób małżeństwa mogą planować rodzinę zgodnie z naturalnym rytmem płodności  i  w szacunku dla życia ludzkiego.

AM: Wróćmy do Akademii Dziennikarstwa. Dlaczego tutaj jesteś?

JZ:  W swojej pracy zajmuję się między innymi pisaniem artykułów, notatek prasowych dla mediów  i wydawnictw. Chcę doskonalić swój warsztat pisarski. Program zajęć oferowany przez Akademię Dziennikarstwa jest interesujący tym bardziej, iż organizatorami studium jest Stacja 7 i PWTW. Przygotowanie do pracy redakcyjnej przez pryzmat wiary chrześcijańskiej jest dla mnie bardzo ważne. Od kilku lat jestem związana z Akademicką Wspólnotą Ewangelizacyjną „Woda Życia” przy parafii św. Jakuba Apostoła w Warszawie. Zależy mi na tym, aby pisać także teksty, które będą inspirować ludzi do poszukiwania Boga, czyli będą miały charakter ewangelizacyjny.

AM: Mając za sobą już kilka sobotnich spotkań na Akademii, jak oceniasz zajęcia, w których brałaś udział ?

JZ: Podoba mi się różnorodność zajęć. Możemy dowiedzieć się, jak dobrze pisać, ale też, jak zrobić film czy dobre zdjęcie. Akademia oferuje szeroki zakres warsztatów przygotowujących do pracy dziennikarskiej.  Cieszę się z tego, że mam możliwość poznać środowisko dziennikarskie i specyfikę pracy redaktorów z różnych mediów.  Akademia inspiruje do nowych działań. Dzięki niej założyłam bloga.  Doskonalę swój warsztat pisarski. Mam kilka pomysłów do wykorzystania na stronie internetowej Instytutu. Będziemy ją przebudowywać i unowocześniać.

AM: Masz już jakiś nowy pomysł?

JZ: Mam już kilka tematów na teksty, które czekają na realizację. Chciałabym inspirować innych, siać Dobrą Nowinę i budzić nadzieję. Wydaje mi się to bardzo dziś potrzebne. Często jesteśmy przytłoczeni codziennością, trudnościami i tempem życia. A przecież zostaliśmy stworzeni do życia w pełni i w radości.

 

 

Poprzedni artykuł
Następny artykuł

Leave a Reply